• Skip to main content
  • Skip to footer
  • Avaleht
  • Matistamine
  • Klaas
  • Tooted
  • Kujundused
  • Stiilid
  • Galerii
  • Firmast
  • etEesti
    • fiSuomi
    • enEnglish
    • ruРусский

Wirkki Design

Lehtklaasi disain ja keemiline matistamine

Klaas

Klaas

Allpool on toodud peamised andmed klaasidest seoses keemilise matistamisega. See on väga oluline, kuna klaas on meie protsessis kõige olulisem reaktsiooni osaline ja tema omadused mõjutavad lõpptulemust. Peale selle piiravad detailide parameetrid mingil määral tööstuslikke matistamise võimalusi.

Ehitusklaas

pronksi-kirkas-harma-vihrea-tasolasi Meie ettevõte on orienteerunud tööks ehitusklaasiga ja tema 4 põhilise värviga: läbipaistev, pronks, hall ja roheline ( iseenesest klaasi värv ei oma tähtsust, kuid erinevat värvi klaasid on erinevate omadustega).

Optiwhite (crystall clear)

OWvsTava Optiwhite (Crystallclear, ClearVision) – see on eriti puhas värvitu klaas (pildil üleval). Tavalisest värvitust klaasist ( pildil all) erineb ta roheka tooni puudumisega, mis on selgelt nähtav tavalise klaasi otstest ja ilmub esile läbi klaasi konstruktsiooni vaadates. Viimasel juhul võib kasulik olla kasutada “optilist valget”, kuna roheline toon võib anda peamistele klaaskonstruktsioonidele kahvatu ja ebameeldiva tooni. Alati peab arvestama sellega, et „optiline valge” on poolteist korda kallim kui tavaline klaas.

Sinine klaas

blue-glass Vapustavalt ilus materjal – sinine klaas – vajab matistamiseks tingimusi, mis erinevad eelpooltoodud klaaside omadest. Tänaseks on katsetatud kahel erineval klaasil – „azur” ja “privablue”. Matistades sinist klaasi on vaja eraldi kaaluda ja arutleda, kas see on hinnaliselt mõttekas.

Lehtklaasi õhupoolne ja tinapoolne külg

tin-air-sides Õhupoolse klaasi valmistamise protsessis valatakse klaasmass sulatusahjust sulatatud tina pinnale, mille peal mass liigub ja pikkamisi tahkub. Sellele klaasi poolele, mis on kontaktis sulatinaga kleepuvad tinaoksiidi osakesed. Seda ei ole silmaga näha, kuid ta tekitab probleeme paljudes erinevates protsessides – mitte ainult klaasi matistamiseks muutmisel.

Tinalisandiga poolt saab matistada, kuid see nõuab eelnevat spetsiaalset pealispinna töötlust, mis omakorda teeb protsessi kallimaks.

Alati, kui on valikuvõimalus, tuleks valida matistamiseks õhupoolne pealispool. Et kindlaks teha õhupoolne, kasutatakse selleks ultraviolettvalgust, mille valguses tina hakkab helendama, tekivad valkjad nähtavad pilvekesed, mis näitab kumb pool on tinajas pool.

Peeglid

etsattu-peilit Peeglid on matistamise seisukohalt vastavate klaaside derivaat. Amalgaami kantakse alati õhupoolsele klaasi poolele vältimaks tehnilisi probleeme, klaasi matistamiseks valitud pool on tinahall pool, mis raskendab ja teeb töö peegliga kallimaks. Lakeeritud (peegli tagumine) pool võib optiliselt muutuda plekiliseks ja tonaalselt erinevate aladega silma paista, kui teda ei kaeta kinni. Tavaliselt see ei tekita probleeme, kuna see pool ei paista välja.

Lacobel – värvitud klaas

etsattu-lacobel Värvitud klaas matistamise seisukohast (peeglitega analoogselt) on tööstuslik värvitu 4 mm klaas, selle matistatav pealispind on tinahall pool.

Teised klaasist materjalid

layered-materials Orgaanilised polümeerid on indiferentsed matistatava keskkonna suhtes, seepärast pole matistamiseks vastunäidustusi lamineeritud klaasil ja ühekambrilistel klaaspakettidel swigle baasil (ilma alumiiniumkandita). Matistada võib ka tulekindlat klaasi.
Ka karastatud klaasi matistamisele ei ole takistusi.

Võimalused ja piirangud

Paljude klaasiliikide seas, mida saab meie tehnoloogia abil matistada, on põhiliseks klaasiks eelpool nimetatud ehitusklaas. See ei keela kasutada ka teisi klaasiliike, kuid iga konkreetset klaasiliiki tuleb enne katsetada.

etching possibilities-and-limitations  

Peamisteks faktoriteks mis piiravad klaaside matistamist on: tehniliste vahendite mõõtmed, klaasi kaal ja klaasi purunemiskindlus antud mõõtude puhul.

Samuti tekivad piirangud jagamatu joonise maksimaalse laiuse puhul, minimaalsed elementide mõõdud ja paigutuse tihedus pinnaühiku kohta, piiratud on ka võimalused kujutiste kokkusobitamisel või kohakuti seadmisel (omavahel ja klaasiga).
Esinevad piirangud on ka peamiste klaasi peale asetatavate abimaterjalide omadustega – näiteks trafarettide kile.

Hinnaklassi poolest omavad tähtsust ka minimaalsete arvestatavate mõõtutega võimalused või pikkuse ja laiuse suhe jne. Teostavust mõjutavad ka erinevad avad/augud, sisselõiked/väljalõiked – nende hulk ja klaasi üldkuju.

Meie toodete grupil on omad baasmõõtmed, mis sarnanevad mõõtmetelt ja klaasi üldkujult täisklaasist uste mõõtmetega. Mida rohkem soovitud klaasi mõõdud erinevad ukse mõõtmetest, seda lähemal on nad igasugustele piirangutele.
Tooted, mis vajavad eraldi läbivaatlust:
– tooted, mille pikkus ületab 2600 mm;
– tooted, mille laius ületab 1050 mm (sisemine lävepakk), 1200 mm (välimine lävepakk); toote keerukus oleneb toote pikkusest;
– tooted, mille kaal ületab 50 kg (sisemine lävepakk), 70 kg (välimine lävepakk);
– klaasidele paksusega 4 mm (3 mm) tulevad piirangud kergemalt – seoses purunemisvõimalusega;
– hinnapiirangud tekivad toodete tellimisel – mille pindala on väiksem kui 1 m2 ja klaasi servades suhe on 1:3 või 1:5 ( mitte enam )?.
Enamus elulisi situatsioone interjööri klaasidega on siiski lahendatavad ja võimalikud.

Klaasi kuuluvus


Olenevalt olukorrast, matistamist võib teostada nagu tööoperatsiooni valmis klaasi saamiseks, aga ka klaasi matistamise teenusena, mida osutatakse tellijale. Klaasmaterjali kuuluvus määrab ära mõningad hinna kujunemise aspektid ja vastutuse.

Footer

Wirkki Design

Keemiliselt töödeldud mattdisainiga klaas on eksklusiivne: see on eraomaniku uhkuseks ja konkureerivate firmade kompromissitu disainieelistus.

Copyright © 2023 · Impressed by WIRKKI · Log in

  • fiSuomi
  • enEnglish
  • ruРусский
  • etEesti